Z radością informujemy, że nasz portal zgodziła się współtworzyć Pani Profesor Ewa Łętowska, umieszczając na naszych stronach swojego bloga. Teksty Pani Profesor można znaleźć  pod adresem konstytycyjny.pl/letowska albo klikając link Notki Ewy Łętowskiej w menu powyżej. Nowe wpisy będą się także pojawiać na stronie głównej portalu, a linki – na profilu na Facebooku.

W pierwszym wpisie  – jak pisze Autorka – zaczyna od swojego  credo,   determinującego inne Jej poglądy na prawo. A pisze o tym, czego spora grupa prawników, nie pamięta lub nie chce pamiętać. Że prawo to nie teksty, tylko dynamiczny system; złożony i wieloskładnikowy mechanizm, którego nie da się zatrzymywać,  cofać, ani rozkładać na części, bez istotnego wpływu na funkcjonowanie całości. System ten jest tworzony i napędzany nie tylko przez ustawodawcę, ale także przez organy stosujące prawo (w szczególności sądy), a nawet przez podmioty prywatne. System ten powinien być przejrzysty, a działanie mechanizmu nie może być chaotycznie – czemu mają służyć określone narzędzia harmonizujące jego ruch.

Zapraszamy do lektury!

dr Marcin Krzemiński i prof. Ewa Łętowska

Zapraszają prof. Ewa Łętowska i dr Marcin Krzemiński (redaktor naczelny konstytucyjny.pl) – w chwilę po uruchomieniu bloga

Posted by redakcja